LT | EN
 • Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai jaunimui Kaune!

  Publikuota lapkričio 20, 2019 - Projektai

  Lapkričio 27 d. Kauno miesto muziejus, VšĮ Kultūros paveldo akademija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos kviečia į projekto „Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai jaunimui“ paskaitas Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) ir pažinti Lietuvos kultūros paveldą iš arčiau. Visų vyresnių klasių moksleivių, kultūros paveldo bei archeologijos gerbėjų lauksime:

  11:30 val. paskaitoje „Upių santaka kaip galimybė Kaunui rastis ir augti“. Dr. Mindaugas Bertašius (Kauno technologijos universitetas).

  12:30 val. paskaitoje „Kur pasislėpę vaikai ir kaip archeologai juos atranda“. Dr. Povilas Blaževičius (Nacionalinis muziejus LDK Valdovų rūmai).

  Dalyvavimas – nemokamas. Reikalinga registracija telefonu 8 610 82503, el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt arba Rotušės skyriaus kasoje (Rotušės a. 15).

  Apie projektą „Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai jaunimui“:

  2019-aisiais metais minint Valstybės archeologijos komisijos steigimo ir veiklos 100-metį, VšĮ Kultūros paveldo akademija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos siekia prisidėti prie Lietuvos archeologijos paveldo ir jo tyrimų aktualizavimo bei naujausių ir svarbiausių šiandieninių archeologijos mokslo pasiekimų viešinimo jaunimui, organizuojant išskirtinai jiems skirtą seminarų ciklą.

  Pagrindinis tęstinio projekto „Motyvaciniai kultūros paveldo pažinimo seminarai jaunimui“ tikslas yra vykdyti motyvuoto istorinės bei archeologinės pakraipos jaunimo neformalius kultūros paveldo bei archeologijos srities mokymus, o taip pat viešinti ir patraukliai pateikti naujausių, aktualiausių archeologinių bei tarpdisciplininių tyrimų rezultatus, suteikti galimybę jaunimui tiesiogiai susitikti ir bendrauti su tokius tyrimus atlikusiais specialistais.

  2019 m. seminarų temas lėmė pastarųjų metų archeologinių tyrimų rezultatų išskirtinė svarba Lietuvos valstybei. Seminarų metu bus pristatoma partizaninio karo archeologija ir naujausieji jos pasiekimai, taip pat Gedimino kalne surastų 1863-1864 m. sukilimo dalyvių palaikų atradimo ir identifikavimo istorija, pasakojama, ką veikia archeologai po vandeniu, aiškinamasi, kur pasislėpę vaikai ir kaip archeologai juos atranda bei įvairiausios kitos temos. Šias paskaitas lydės ir praktiniai užsiėmimai: žalvarinių papuošalų, viduramžių odinių apyrankių, baltiškų stiklo karoliukų gamybos ir kitos „gyvosios archeologijos“ edukacijos, leidžiančios kiekvienam tapti archeologu-rekonstruktoriumi.

  Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

  Projekto partneriai: Klaipėdos universiteto Baltijos istorijos ir archeologijos institutas, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Kauno miesto muziejus.

  Daugiau informacijos apie vykdomą projektą teirautis:  VšĮ Kultūros paveldo akademija programų koordinatorė Agnė Žilinskaitė, mob. tel.: 861381889, el. paštas: zilinskaite.agne@gmail.com